Barcode: 0850210004103
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 321.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 85.7 g |
| of which sugars | 85.7 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Organic cane sugar, cherry juice from concentrate, water, hibiscus, thyme, citric acid.
Additives
e330
Related Products in Sweeteners
Light brown sugar, light brown
E NOVA 2
100% Pure Maple Syrup
Roby's
D NOVA 2
Pure cane powdered sugar
E NOVA 2
Organic brown pure cane sugar
E NOVA 2
Dark brown pure cane sugar
E NOVA 2
Organic Powdered Sugar
Raley's Purely Made
E NOVA 2
Organic Demerara Cane Sugar
Raley's Purely Made
E NOVA 2
Organic granulated sugar
Raley's Purely Made
E NOVA 2
Chocolate flavored syrup
D NOVA 4
Pure cane dark brown sugar
E NOVA 2
Sugar substitute with sucralose sweetener
NOVA 4
Pure cane granulated sugar
E NOVA 2