Barcode: 7622300356804
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 11.0 kcal |
| Fat | 0.1 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 2.1 g |
| of which sugars | 2.1 g |
| Fiber | 0.1 g |
| Proteins | 0.1 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sucre, acidulant (acide citrique), arômes (contient du soja), édulcorants (asparthame, acésulfame K), antiagglomerant (E341), vitamine C, sel, colorant E171, acétate de vitamine A, acide folique, vitamine B2. Contient une source de phénylalaline.
Allergens
soybeans
Additives
e171
e330
e341
e950
Related Products in Beverages
YuLa
Yula Amazonian energy drink
C NOVA 4
Ice tea peach zero sugar
Lipton
C NOVA 4
Lipton ice tea mango
Lipton
D NOVA 4
Lipton ice tea Peach
Lipton
D NOVA 4
peach ice tea zero
Lipton
NOVA 4
Green ice tea
Lipton
C NOVA 3
Green tea zero
Lipton
C NOVA 4
Vinaigre Français de Vin Rouge
Amora
NOVA 4
Ice tea
Lipton
D NOVA 4
Lipton Ice Tea Peach Zero Sugar
Unilever
C NOVA 4
Leçon ice tea
Lipton
C NOVA 4
Marmite Jus de Rôti
Knorr
E NOVA 4