Barcode: 8718907622745
Tapas Grillworst
by Albert Heijn
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
no gluten
no lactose
Categories
Available in
netherlands
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 228.0 kcal |
| Fat | 18.0 g |
| of which saturated | 6.8 g |
| Carbohydrates | 2.4 g |
| of which sugars | 0.7 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 14.0 g |
| Salt | 2.2 g |
Ingredients
86% varkensvlees, water, voedingszuur (E326), aardappelzetmeel, zout, specerijen, dextrose, conserveermiddel (E262, E250), gehydrolyseerd maïseiwit, emulgator (E451), antioxidant (E301), aroma's, citrusvezel, natuurlijke aroma's.
Additives
e250
e262
e301
e326
e451
Related Products in Snacks
Chocolat fourré - crémeux cacao
J.D. Gross
E NOVA 4
Grenada
J.D. Gross, Lidl
E NOVA 4
Chocolat fourré
J.D. Gross
E NOVA 4
Madagascar Dark Chocolate tummasuklaa
Preferred Selection
E NOVA 4
Dark Chocolate - Peru
Lidl
E NOVA 4
Gofre moi
Lidl
E NOVA 4
Chocolat praliné
lidl
E NOVA 4
Bourbon Vanille
J.D. Gross, Lidl
E NOVA 4
Smokey sticks
Snack Day
D NOVA 4
Chocolat fourré onctueux cacao
j.d. gross
E NOVA 4
Trufas con galleta
J.D. Gross
E NOVA 4
Mini donut kekse kaffee
Sondey
E