Barcode: 0853197004234
Wild Seafood Risotto
by Fishpeople
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 124.0 kcal |
| Fat | 2.8 g |
| of which saturated | 0.4 g |
| Carbohydrates | 18.4 g |
| of which sugars | 1.8 g |
| Fiber | 1.4 g |
| Proteins | 6.4 g |
| Salt | 0.5 g |
Ingredients
Long grain brown rice, water, salmon, onions, sea clams and juice, shrimp, chablis wine, tomatoes (tomatoes, calcium chloride), celery, carrots, red bell peppers, corn, green bell peppers, artichoke hearts, organic lemon juice, fennel, contains 2% or less of olive oil, chicken broth, corn starch, peas, garlic, organic agave syrup, vinegar, clam broth concentrate, salt, parsley, organic smoked paprika, basil, spice, natural alderwood smoke flavor, organic turmeric (color), organic black pepper, organic cayenne pepper
Related Products in Meals
Thin crust pizza
C NOVA 4
Mega cheese pizza
D NOVA 4
Carnitas
DEL REAL
D NOVA 4
Deep dish seasoned beef pizza
Deep, The Dish
D NOVA 4
Deep dish pizza
D NOVA 4
Thin crust double pepperoni pizza
D NOVA 4
Thin crust meat pizza
D NOVA 4
Deep dish pizza
D NOVA 4
Sausage & pepperoni pizza
D NOVA 4
Wild Tuna & Pasta Salad
Wild Planet
D NOVA 4
Deep dish sausage pizza
D NOVA 4
Fried Pork Carnitas
Del Real Foods
D NOVA 4