Barcode: 40636214
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 214.0 kcal |
| Fat | 10.0 g |
| of which saturated | 2.7 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 31.0 g |
| Salt | 4.0 g |
Ingredients
_Lachsrogen_ (Oncorhynchus spp.), Speisesalz.
Allergens
fish
Related Products in Seafood
Shell-on raw shrimp
A NOVA 3
Wild Caught Alaskan Halibut Fillets
Full Circle Market
A NOVA 1
Wild caught yellowfin tuna steaks, yellowfin tuna
Full Circle Market
A NOVA 1
Battered fish fillets
D NOVA 4
Chunk light tuna
Food lion
NOVA 3
All Natural Alaska Wild Cot Fillets
Topco
A NOVA 1
Fish fillets crunchy breaded
C NOVA 4
Wild caught mahi mahi fillets
A
Crunchy breaded fish sticks, crunchy breaded
C NOVA 4
Oven Ready Breaded Cod Fillets
Trader Joe’s
C NOVA 4
Peeled raw shrimp
A NOVA 3
Wild caught swordfish steaks
Full Circle, Topco
A NOVA 1