Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 377.0 kcal |
| Fat | 21.3 g |
| of which saturated | 9.8 g |
| Carbohydrates | 42.6 g |
| of which sugars | 16.4 g |
| Fiber | 1.6 g |
| Proteins | 4.9 g |
| Salt | 1.2 g |
Ingredients
Enriched bleached wheat flour (wheat flour, niacin, reduced iron, thiamine mononitrate, riboflavin, folic acid), water, palm oil, sugar, soybean oil, contains 2% or less of: cornstarch, dough conditioner (leavening (sodium bicarbonate, sodium acid pyrophosphate), soy flour, whey, salt, soy protein concentrate, guar gum, sodium stearoyl lactylate, soy lecithin, ascorbic acid, colored with tumeric and annatto, unbleached enriched flour (wheat flour, niacin, reduced iron, thiamine mononitrate, riboflavin, folic acid), enzymes, calcium propionate (preservative), yeast, calcium carbonate, calcium sulfate, vegetable gum (agar, locust bean gum), dextrose, sodium phosphate, mono-and diglycerides, antioxidants (tocopherols, citric acid), palm oil with lecithin, maltodextrin, rice starch, natural flavor, cinnamon, egg.
Allergens
Additives
Related Products in Snacks
Molten lava cakes
Sour Blue Raspberry and Sour Berry Punch Fruit Roll-Ups Variety Pack 72 Count
Fruit roll ups jolly rancher
Chex mix savory snck mx pnt lovers
Betty Crocker Toy Story Fruit Snacks 20 Count
Oats & Chocolate Chewy Bars, Oats & Chocolate
Fiber one
Betty Crocker Toy Story Fruit Snacks 90 Count
Chocolatey Cereal Bar With Marshmallows Treats, Chocolatey Cereal Bar With Marshmallows
Count chocula
Honey Nut Snack Mix
Chex Mix
Assorted fruit snacks
Mott's
Wafer Bars Peanut Butter Chocolate
Nature Valley