Barcode: 4056489257844
Yeast Pastry Twists
by Duc de Coeur
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 3
Categories
Available in
united kingdom
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 486.0 kcal |
| Fat | 23.0 g |
| of which saturated | 16.0 g |
| Carbohydrates | 55.0 g |
| of which sugars | 2.3 g |
| Fiber | 3.6 g |
| Proteins | 13.0 g |
| Salt | 1.8 g |
Ingredients
Wheat flour, butter 21%, Emmental cheese 9%, cheddar cheese, yeast, salt, paprika, powdered milk, barley malt flour
Related Products in Snacks
Pretzel balls
E NOVA 4
Bats & bones halloween candy
E NOVA 4
Kids mix halloween candy
E NOVA 4
Giant eagle, nature's basket, organic popcorn with salt
Giant Eagle, Giant Eagle Inc.
D NOVA 3
Peanuts covered in milk chocolate
E NOVA 4
Market district, biscottini twice-baked cookies, pumpkin pecan
Market District, Giant Eagle Inc.
E NOVA 4
Market district, cocoa truffles, pumpkin spice
Market District, Giant Eagle Inc.
E NOVA 4
Giant eagle, puffs, cheddar corn
Giant Eagle, Giant Eagle Inc.
E NOVA 4
Giant eagle, crinkles, cheddar cheese
Giant Eagle, Giant Eagle Inc.
E NOVA 4
Almonds covered in dark chocolate
E NOVA 4
Raisins covered in milk chocolate
E NOVA 4
Giant eagle, almonds, pumpkin spice
Giant Eagle, Giant Eagle Inc.
D NOVA 4