Barcode: 7771259756118
Yeli sabor Blueberry
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
hecho en bolivia
Categories
Available in
bolivia
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 58.2 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 14.5 g |
| of which sugars | 14.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Agua tratada y pasteurizada, azúcar, gelificantes (SIN407, SIN417), regulador de acidez (SIN330, SIN331iii), conservantes (SIN202, SIN211), saborizante artificial de frutas del bosque, colorante artificial (SIN133).
Additives
e133
e202
e211
e330
e331
e331iii
e407
e417
Related Products in Desserts
Coffee
Friendly's
D NOVA 4
Rich and Creamy Butter Crunch
Friendly's
D NOVA 4
Premium Rich Creamy Ice Cream
Friendly's
D NOVA 4
Dessert cake
Dawn Food Products Inc.
E NOVA 4
Premium Ice Cream Rich & Creamy Strawberry
Friendly's
D NOVA 4
Friendly's, jim dandy, sundae ice cream
Friendly's
D NOVA 4
Sundae
Friendly's
D NOVA 4
Friendly's, frozen yogurt, vienna mocha swirl
Friendly's
D NOVA 4
Friendly's, rich & creamy premium ice cream, black raspberry
Friendly's
D NOVA 4
Premium ice cream cake
Friendlys
E NOVA 4
Chocolate Chip Cookie Dough
Friendly's
D NOVA 4
Friendwich ice cream sandwich
D NOVA 4