Barcode: 0636261170802
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 422.0 kcal |
| Fat | 22.2 g |
| of which saturated | 4.4 g |
| Carbohydrates | 51.1 g |
| of which sugars | 20.0 g |
| Fiber | 4.4 g |
| Proteins | 6.7 g |
| Salt | 0.3 g |
Ingredients
Water, sugar, enriched bleached flour (wheat flour, malted barley flour, ascorbic acid, niacin, iron, thiamine mononitrate, riboflavin, folic acid), yellow beans (mung beans, fd&c yellow #5), all-purpose shortening (palm oil), soybean oil, peanut oil, corn syrup, contains 2% or less of each of the following: margarine, eggs, glutinous rice flour, modified corn starch, salt, calcium propionate, potassium sorbate
Allergens
eggs
gluten
Additives
e102
e202
e282
Related Products in Snacks
Herbatniki o smaku maślanym
Bahlsen,Krakuski
E NOVA 4 Eco-Score D
Clubs Cracker
Lorenz
D NOVA 3 Eco-Score A
Balisto yoberry
Balisto
E NOVA 4 Eco-Score B
Die Gute Bio Schokolade
Plant-for-the-Planet
E NOVA 3 Eco-Score B
Ptasie Mleczko Waniliowe w Czekoladzie Deserowej
E.Wedel
E NOVA 4
Salam Sibiu
Agricola
D Eco-Score C
Milk Chocolate Biscuits
Cadbury Dairy Milk fingers
E NOVA 4 Eco-Score E
Dinkel Mini brezeln
DmBio
E NOVA 3
Soft & Chewy
Kirkland signature
D NOVA 4
BBQ Chips
Legendary
E NOVA 4
GENOA SALAME
HILLSHIRE SNACKING
E NOVA 4
Chickpea Snacks Habanero Flavored
Biena
D NOVA 3