Barcode: 0072273469631
Yellow Eye Beans
by S&W Beans
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 3
Labels
no gmos
non gmo project
Categories
Available in
united states, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 77.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 13.9 g |
| of which sugars | 0.8 g |
| Fiber | 6.9 g |
| Proteins | 3.9 g |
| Salt | 0.8 g |
Ingredients
Prepared yellow eye beans, water, salt.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Farine de chanvre
Ananda et Cie
A
Lait De Coco Bio 6%
La maison du coco, Terra
E
Eau de coco
La Maison du coco
B NOVA 1
Huile Vierge De Coco Bio Crue
La maison du coco
B
Virgin coconuts oil
La maison du coco
D NOVA 2
Confiture ce coco bio
La maison du coco
C NOVA 3
Chips De Coco Bio
La Maison du Coco
A
Farine de blé bio Integral
A la ferme
NOVA 1
Virgin coconut oil
La Maison Du Coco
D NOVA 2
Noix cajou tomate paprika
D NOVA 4
Graines de Chanvre
Ananda & Cie
B NOVA 1
confiture extra de poires bio
les DAVIDS
D NOVA 3