Barcode: 4017100867118
Akora Vollmilch
by Bahlsen
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
made in germany
Available in
france, germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 392.0 kcal |
| Fat | 12.1 g |
| of which saturated | 7.4 g |
| Carbohydrates | 63.2 g |
| of which sugars | 44.7 g |
| Fiber | 3.7 g |
| Proteins | 5.8 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Zucker, WEIZENMEHL, Invertzuckersirup, (8,6%), Kakaobutter, Kakaomasse, MAGER MILCHPULVER, Aprikosenmarkkonzentrat (3,4%), Karamellzuckersirup, Backtriebmittel: Ammoni umcarbonate, Kaliumcarbonate, Natriumcarbo - nate, Molkenerzeugnis (MILCH), BUTTERREINFETT, Stabilisator: Sorbit, Palmöl, MILCHZUCKER, Gewürz, Emulgator: Lecithine, Säuerungsmittel: Citronensäure, Aromen (MILCH), Geliermittel: Pektine, HÜHNERVOLLEIPULVER,
Allergens
eggs
gluten
milk
Additives
e322
e330
e420
e440
Related Products in Snacks
White Mulberries (Morus Alba), Sundried White Mulberries, Hand-Picked In Turkey
Wilderness Poets
D
Wilderness poets, incan berries, (physalis peruviana)
Wilderness Poets
C
Oregon hazelnut
Wilderness Poets
C NOVA 1
Oregon Pumpkin Seeds
Wilderness Poets
D
Unpasteurized Almonds
Wilderness Poets
A NOVA 1
Wilderness poets, superfood wild mix, delight
Wilderness Poets
D NOVA 1
Wilderness poets, superfood wild mix
Wilderness Poets
D NOVA 1
Wilderness poets, oregon cranberries
Wilderness Poets
D
Wilderness poets, goji berries, (lycium barbarum)
Wilderness Poets
C NOVA 1
Cacao Paste
Wilderness Poets
Wilderness poets, superfood wild mix
Wilderness Poets
D NOVA 1
Wilderness Poets, Superfood Song Of Power Wild Mix
Wilderness Poets Llc
E NOVA 3