Barcode: 0014113230131
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 592.0 kcal |
| Fat | 49.4 g |
| of which saturated | 3.7 g |
| Carbohydrates | 9.5 g |
| of which sugars | 3.9 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 21.2 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Almonds 100%
Allergens
nuts
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Organic Oat
Eart Organic
NOVA 1
Organic Vanilla Essence
Queen
NOVA 3
ALMOND MILK UNSWEETENED
Mandolé Orchard
A NOVA 3
Lower carb bread
herman brot
A NOVA 4
Future Burger
Future Farm
D NOVA 4
Natural coconut water
CocoCoast
C
Cajun Seasoning Hot
Masterfoods
NOVA 3
Ernüsse wasabi
Clarkys
Vegemite
Mondelez Australia,Kraft
D NOVA 4
Maisflocken
Edeka
B NOVA 3
Petits pavés aux céréales
BioFournil
C NOVA 3
Chinese five spice blend
Masterfoods
NOVA 1