Barcode: 5057545652343
almonds
by Tesco
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 1
Labels
vegetarian
vegan
Categories
Available in
united kingdom
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 596.0 kcal |
| Fat | 44.3 g |
| of which saturated | 3.5 g |
| Carbohydrates | 12.6 g |
| of which sugars | 6.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 25.1 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Almonds
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Flaxmilk +protein UNSWEETENED
GOOD KARMA
B NOVA 4
CHICKEN NA CHICKEN flavor INSTANT MAMI NOODLES
Lucky Me!
E NOVA 4
Pepperoni pepper imp
Casa del sur
NOVA 3
Steel Cut Oats
PC Organics
NOVA 1 Eco-Score A
Organic Spring Mix
Nature's Promise
B
Beefaroni Pasta in Tomato and Meat Sauce
Chef Boyardee
C NOVA 4
pois chiches
Unico
A Eco-Score B
Crostini con Farina Integrale
Panealba
D NOVA 3
RUMMO MAESTR DAL 1846 DI PATATE GNOCCHI GLUTEN FRE
Rummo
C NOVA 3 Eco-Score A
Perfect Mash Butter and Herb
Idahoan
C NOVA 4
Rote Beere Meerrettich Aufstrich
Rewe Bio
C NOVA 3
Finely Chopped Tomatoes
Consorzio Casalasco Del Pomodoro S.A.C., Pomi
A NOVA 1 Eco-Score A