Barcode: 0002114060822
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 300.0 kcal |
| Fat | 30.0 g |
| of which saturated | 3.3 g |
| Carbohydrates | 6.7 g |
| of which sugars | 6.7 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 2.4 g |
Ingredients
Vegetable oil (soybean and/or canola oil, extra virgin olive oil), water, balsamic vinegar, distilled vinegar, sugar, salt, contains less than 2% garlic, spice, onion, red bell pepper, xanthan gum, paprika, calcium disodium edta to protect flavor.
Additives
e415
Recipes with Similar Ingredients
Green Salad With Orange Dressing
11 ingredients
Salad Verte With Raspberries
9 ingredients
Pear And Gorgonzola Salad
12 ingredients
Marinated, Browned Beef Tips (Stew Beef)
13 ingredients
Glazed Vegetables
10 ingredients
Apricot Glazed Chicken
6 ingredients
Sauteed Scallops With Watercress Salad(Serves 2)
7 ingredients
Balsamic Chicken
5 ingredients
Grilled Chevron Chops(Beef Goat Chops)
4 ingredients
Seared Pork Loin And Blackberries
7 ingredients
Salad Dressing(From A Hadassah Cookbook)
6 ingredients
Salmon Imperial
10 ingredients
Related Products in Condiments
QUERO Ketchup Picante Squeeze 400g
QUERO
A NOVA 4
Yellow Mustard
Heinz
D NOVA 3
Extrato
Quero
B NOVA 4
Maionese Alho Tostado Com Ervas Heinz Squeeze 215g
HEINZ
E NOVA 3
Quero Ketchup Tradicional
Quero
NOVA 4
MAVALÉRIO Essência de Baunilha
MAVALÉRIO
A NOVA 4
Mostarda Amarela Picante Heinz Squeeze 220g
HEINZ
E NOVA 3
Maionese Páprica Defumada Heinz Squeeze 215g
HEINZ
E NOVA 3
Traditional Tomato Sauce
Quero, Heinz, Heinz Brasil S.A.
C NOVA 4
Tomato Ketchup
Heinz
C NOVA 4
Maionese Heinz Gorgonzola 215 g
Heinz
C NOVA 4
Molho De Tomate Tradicional Hemmer Sachê 300g
QUERO
A NOVA 3