Barcode: 0850024735859
Black Truffle Alfredo
by Carbone
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 177.0 kcal |
| Fat | 16.1 g |
| of which saturated | 9.7 g |
| Carbohydrates | 3.2 g |
| of which sugars | 1.6 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 4.8 g |
| Salt | 1.7 g |
Ingredients
Light Cream (Cream, Milk), Water, Butter (Cream, Natural Flavorings), Parmesan Cheese (Pasteurized Part-Skim Milk, Cheese Cultures, Salt, Enzymes), Romano Cheese (Pasteurized Milk, Cheese Cultures, Salt, Enzymes), Salted Egg Yolk, Contains less than 2% of Black Pepper, Black Truffle, Disodium Phosphate, Garlic, Modified Corn Starch, Parmigiano Reggiano (Pasteurized Milk, Salt, Rennet), Sea Salt, White Truffle Oil (Olive Oil, White Truffle Aroma), Xanthan Gum
Allergens
eggs
milk
Additives
e339ii
e415
Related Products in Condiments
Sugo all’Arrabbiata
Krini
A NOVA 3
Hot Dog Senf
P&W
D NOVA 4
Steck Senf,Mittelscharf,100 ML Tube
Steck
E
Remoulade Dänischer Art
P&W
C NOVA 4
Remoulade
P&W
C NOVA 4
Sambal Oelek
Chi Wan, Was Kwai
E NOVA 4
Ajvar extra scharf
Krini
B NOVA 4
Remoulade
P & W
C NOVA 4
Bio Aceto Balsamico di Modena IGP
Krini
NOVA 2
mediterrane Orangen-Senf-Sauce
Scandia Pepparrot
D NOVA 4
Hamburger Sauce
P&W
C NOVA 4
Vinaigre balsamique de Modène
Carapelli
NOVA 4