Barcode: 3760356190028
Boisson de chocolat noir Framboise
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
no preservatives
no additives
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 272.0 kcal |
| Fat | 21.0 g |
| of which saturated | 12.0 g |
| Carbohydrates | 17.0 g |
| of which sugars | 15.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 3.0 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Eau; chocolat noir de Couverture 72% cacao (pâte de cacao, pur beurre de cacao, sucre, émulsifiant: lécithine de soja, extrait naturel de vanille); inspiration framboise (sucre, beurre de cacao 35,9%, framboise en poudre 11,5% emulsifiant: lecithine de tournesol); riz bio; huile de tournesol bio; sel marin.
Additives
e322
e322i
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Coconut Water
Vita Coco
NOVA 3
Premium Tonic Water Light
Fever-Tree
C NOVA 4
Vita Coco Pressed
Vita Coco
C NOVA 4
Organic Coconut Water
All Market Inc., Vita Coco
B NOVA 3
Smoky Ginger Ale, Smoky
Fever-tree
E NOVA 4
Strawberries & Creme Coconutmilk Beverage
Vita Coco
C NOVA 4
Siggi's plain drinkable yogurt
Siggi's
B NOVA 1
coconut water with pineapple
Vita Coco
B NOVA 1
Probiotic Drinkable Nonfat Yogurt - Raspberry
Siggi's,The Icelandic Milk And Skyr Corporation
B NOVA 4
non-dairy coconut beverage
Vita Coco
B NOVA 4
Madagascan Cola, Madagascan
Fever-tree
D NOVA 4
Coconut Water With Pressed Coconut
Vita Coco
B NOVA 4