Barcode: 0856579002538
SPINDRIFT SPARKLING WATER
by spindrift
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 1
Labels
no gmos
non gmo project
Categories
Available in
united states, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 2.5 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 0.6 g |
| of which sugars | 0.3 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
CARBONATED WATER, RASPBERRY PUREE, CRANBERRY JUICE, LEMON JUICE
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Very Berry Punch Refreshers Juice Drink Blend From Concentrate, Very Berry Punch
Capri sun
D NOVA 4
Oatmilk - Less Sweet Original
Laura Lynn
NOVA 4
Sparkling scottish Mountain water
Simply M&S
B
Celebrator
Ayinger Brewery
NOVA 3
Fruit Punch
Capri Sun
C NOVA 4
Apple and Blackcurrant Double Strength
Robinsons
NOVA 4
Almondmilk Unsweetened Vanilla
Laura Lynn
B NOVA 4
Summer Blast
Capri Sun
C NOVA 4
Decadent Chocolate Plant Protein Drink, Decadent Chocolate
Pirq
B NOVA 4
Strawberry Kiwi
CapriSun
NOVA 4
Té verde
La pastora
fuzetea Grüner Tee Limette Minze
fuzetea
D NOVA 4