Barcode: 0012546011877
Bubble gum stick count
by Trident
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 263.2 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 52.6 g |
| of which sugars | 52.6 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sorbitol, gum base, xylitol, glycerin; less than 2% of: acesulfame potassium, aspartame, bht (to maintain freshness), mannitol, natural and artificial flavor, red 40 lake, soy lecithin, sucralose.phenylketonurics: contains phenylalanine
Additives
e129
e321
e322
e322i
e420
e421
e422
e950
e951
e967
Recipes with Similar Ingredients
Spicy Lemon Salad
8 ingredients
Gail'S Favorite
5 ingredients
No-Churn Bubble Gum Ice Cream
5 ingredients
Bubble & Squeak Cakes With Red Onion Gravy
19 ingredients
Bubble Gum Hand Sanitizer
3 ingredients
Lychee Bubble Boba Tea Pops
7 ingredients
Bazooka Bubblegum Cocktail
8 ingredients
Bubble Gum Swizzle Recipe
2 ingredients
Bubble Gum Rum Sour Recipe
2 ingredients
Bubble Gum Vodka Hawaiian Fizz Recipe
5 ingredients
Bubble Gum Lolly Pop Recipe
3 ingredients
Bubble Gum Zima Pineapple Juice Recipe
3 ingredients
Related Products in Snacks
Yumy Bear Sour Watermelon
Yumy Bear
A NOVA 4 Eco-Score B
Sweet Fish
Smart Sweets
A NOVA 4 Eco-Score B
Poivron et crème champêtre
Miss Vickie’s
B NOVA 4
PEZ
E NOVA 4 Eco-Score C
RealMallow Strawberry
NOVA 4 Eco-Score B
Sweet sixteen
null
NOVA 4 Eco-Score B
Simple truth veggie straws sea salt
The Kroger Co.
D NOVA 4
Yupi Lunch Gummy Candy
Yupi
Eco-Score B
Twix Extra
Mars
E NOVA 4
Boules cerises surettes
NOVA 4 Eco-Score B
Sweet ixteen
NOVA 4 Eco-Score B
Gummies vegan
E NOVA 4 Eco-Score B