Barcode: 0811455012124
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 375.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 90.0 g |
| of which sugars | 65.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.3 g |
Ingredients
Cane sugar (non gmo), tapioca syrup (non gmo), corn syrup (non gmo), invert sugar (non gmo), egg whites (cage free), organic coconut oil, colored with fruit and vegetable extracts (pumpkin, carrot, and apple), titanium dioxide (for color), honey, natural flavors, salt, carnauba wax, confectioner's glaze.
Additives
e171
e903
Recipes with Similar Ingredients
Potluck Smoked Sausage
6 ingredients
Levantine Pepper Rub
5 ingredients
Truro Fish Chowder
13 ingredients
Poudre Douce
5 ingredients
Poudre Forte
5 ingredients
Fresh Corn Polenta
4 ingredients
Indian Mangola
8 ingredients
6-Taste Popcorn Seasoning
9 ingredients
Corn & Coconut Thai Street Food Dessert
1 ingredient
Spicy Roasted Corn Soup For One
13 ingredients
Raw Corn Salad With Tomatoes, Feta, And Herbs
9 ingredients
Grilled Corn With Pear Chorizo Salad
7 ingredients
Related Products in Snacks
Devil's food deluxe cake mix, devil's food
NOVA 4
Cherry no bake cheesecake mix, cherry no bake cheesecake
Food Club
NOVA 4
White deluxe cake mix, white
NOVA 4
Butter recipe fudge deluxe cake mix, butter recipe fudge
NOVA 4
Butter recipe yellow deluxe cake mix, butter recipe yellow
NOVA 4
Dark chocolate deluxe cake mix, dark chocolate
NOVA 4
Carrot deluxe cake mix, carrot
NOVA 4
Strawberry deluxe cake mix, strawberry
NOVA 4
Clear value, cookies, white striped chocolate shortbread
Clear Value, Topco Associates Inc.
E NOVA 4
Yellow Deluxe Cake Mix
NOVA 4
Confetti deluxe cake mix, confetti
NOVA 4
Lemon deluxe cake mix, lemon
NOVA 4