Barcode: 0011110841650
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 68.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 17.0 g |
| of which sugars | 11.9 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Filtered water, sugar, corn syrup, maltodextrin, cherry juice concentrate, natural & artificial flavors, pectin, guar gum, citric acid, ascorbic acid, red 40.
Additives
e129
e330
e412
e440
Related Products in Desserts
Original cream cheesecake
Sara Lee
D NOVA 4
Classic cheesecake
Sara Lee
E NOVA 4
French Style Classic Cheesecake
Sara Lee
E NOVA 4
Thick & rice new york style pumpkin spice cheesecake, new york style, pumpkin spice
E NOVA 4
Classic cherry cheesecake
D NOVA 4
Banana cake
E NOVA 4
Thick & rich new york style chocolate peppermint cheesecake, thick & rich new york style
E NOVA 4
Cherry cream cheesecake
Sara Lee
D NOVA 4
Thick & rich new york style cheesecake
E NOVA 4
Moist & delicious carrot cake
E NOVA 4
Blueberry pie
D NOVA 4
Chocolate cheesecake
E NOVA 4