Barcode: 3222477378117
Confiture Cerise Bio
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
organic
eu organic
non eu agriculture
eu agriculture
eu non eu agriculture
fr bio 01
ab agriculture biologique
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 241.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 59.0 g |
| of which sugars | 59.0 g |
| Fiber | 1.1 g |
| Proteins | 0.6 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sucre de canne* - cerises* - acidifiant : acide citrique - gélifiant : pectines de fruits. Préparée avec 50 g de fruits pour 100 g de produit fini. *Ingrédient issu de l'agriculture biologique. Malgré notre attention, cette confiture peut contenir des noyaux.
Additives
e330
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
L’Ora del Garda
Talla’s Cantina
A NOVA 3
Sauerkraut Leaves
Agrofruct
A NOVA 3
Baguettines Tradition
Mémé bio
C NOVA 3
CopaBanana
Talla’s Cantina
A NOVA 3
Serpis, Green Olives Stuffed With Anchovies
Candido Miro S.A.
NOVA 4
Serpis, Green Olives Stuffed With Caramelized Onions
Candido Miro S.A.
NOVA 4
Sabores green olives stuffed with tuna
Candido Miro
NOVA 4
Beets
Polish Folklore
A NOVA 3
Serpis, Green Olives Stuffed With Spicy Chorizo
Candido Miro S.A.
NOVA 4
Serpis, Green Olives Stuffed With Serrano Ham
Candido Mird S.A.
NOVA 4
GI Jill
Talla’s Cantina
A NOVA 3
Whole White Beans In Brine
Polish Folklore
B NOVA 3