Barcode: 5410046000080
Confiture D'ananas
by Materne
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
no preservatives
no colorings
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 253.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 61.0 g |
| of which sugars | 59.0 g |
| Fiber | 0.6 g |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Ananas, Sucre, sirop de glucose-fructose, gélifiant : pectines, correcteur d'acidité : acide citrique, antioxydant : acide ascorbique,
Additives
e300
e330
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
100% integral sin corteza
Hacendado
B NOVA 4
Pain de mie Céréales & Graines
Marque Repère, Epi d'or
C NOVA 4
Bagel Sesame
Regent's Park
C NOVA 4
Co Yo Organic Coconut Yogurt
Co Yo
C NOVA 3
Confiture extra framboise massif central
D NOVA 4
Réveil citron
Pressade
E NOVA 4
Jumbo Biscuits
Weis
E NOVA 4
Ribbelchips paprika
Albert Heijn
D NOVA 4
White Basmati Rice
Lundberg Family Farms
B NOVA 1
Confiture myrtilles
Leader Price
E NOVA 4
6 Wraps de Blé Complet
Prozis
C NOVA 4
Soupe de légumes verts
La Cocotte Gourmande
B NOVA 3