Barcode: 3045320072525
Confiture myrtilles
by Andros
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
low or no sugar
low sugar
no preservatives
reduced sugar
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 162.0 kcal |
| Fat | 0.2 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 39.0 g |
| of which sugars | 39.0 g |
| Fiber | 1.5 g |
| Proteins | 0.4 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
myrtilles 50%, sucre 39g, eau, gélifiant : pectine de fruits, jus de citrons concentré
Additives
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Pagoda cream cheese wontons
Pagoda
E NOVA 4
Meatless Meatballs
Adf Foods (Usa) Ltd.
A NOVA 4
Meatless Meatballs
Adf Foods Ltd
B NOVA 4
Fruit Smoothie
Fruchi
E NOVA 4
Portuguese Bread
J.J. Cassone
C NOVA 4
Real Fruit Smoothie
The Schwan Food Company
E NOVA 4
Enriched 12 club rolls
J.J. Cassone Bakery Inc.
C NOVA 4
Fruit Smoothie
Fruchi
E NOVA 4
Pizza melt pepperoni
Red Baron
D NOVA 4
Real Fruit Smoothie
Fruchi
E NOVA 4
Mexican style refried beans
La Tiara
A NOVA 3
Zesty Italian Meatless Meatballs
Adf Foods (Usa) Ltd
C NOVA 4