Barcode: 0030900012179
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 300.0 kcal |
| Fat | 30.0 g |
| of which saturated | 20.0 g |
| Carbohydrates | 6.7 g |
| of which sugars | 6.7 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 3.3 g |
| Salt | 1.3 g |
Ingredients
Pasteurized milk and cream, whey, cheese culture, salt, stabilizers (carob bean and/or xanthan and/or guar gums), sorbic acid (preservative).
Additives
e200
e412
Recipes with Similar Ingredients
Related Products in Dairies
Fromage chevre origine Grece
bio verde
D NOVA 3
Yogur Griego Natural 3,5% M.G.
kalimera
B NOVA 4
Feta
bio-verde
D NOVA 3
Schafkäse mit Knoblauch und Peperoni
Bio Verde
E NOVA 3
Kölln Smelk Haferdrink Mandel + Calcium
Kölln Drink
C NOVA 4
The Taste of Winter - Zimt Mousse
Dr. Oetker
C NOVA 4
Zaziki
Apostels
C NOVA 4
Jogurti
Apostels
C NOVA 4
Jogurti nach griechischer Art, natur
Apostels
C NOVA 4
Feta grecque marinée au piment
Bio Verde
D NOVA 3
Zaziki
Apostels
C NOVA 4
Sour Cream
Apostels
C NOVA 4