Barcode: 0030900012162
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 250.0 kcal |
| Fat | 21.4 g |
| of which saturated | 14.3 g |
| Carbohydrates | 7.1 g |
| of which sugars | 3.6 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 7.1 g |
| Salt | 0.8 g |
Ingredients
Pasteurized milk and cream, skim milk, cheese culture, salt, stabilizers (carob bean and/or xanthan and/or guar gums).
Additives
e412
Recipes with Similar Ingredients
Related Products in Dairies
Fettarme H-Milch
Penny
B
H-Schlag Sahne
Penny
D NOVA 4
Reine Buttermilch
Penny
A NOVA 1
Fettarmer Jogurt mild 1,5 % Fett
Penny
A NOVA 1
Irischer Cheddar herzhaft
Best Moments, Penny
D NOVA 3
Kondensmilch
E NOVA 1
Asiago (A.O.P.)
Asiago
D
težački sir
gligora
D NOVA 4
frische fettarme Milch
Penny
B NOVA 1
Bio Feta
Natur Gut, Penny
D NOVA 3
Pikantje
D NOVA 4
Butter
Penny
E NOVA 2