Barcode: 7753228000408
Copos Quinoa Eco
by Saldac
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Labels
fair trade
no gluten
organic
eu organic
fr bio 01
pe bio 141
small producers symbol
ab agriculture biologique
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 396.0 kcal |
| Fat | 7.2 g |
| of which saturated | 0.8 g |
| Carbohydrates | 67.9 g |
| of which sugars | 2.4 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 14.9 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Flocons de quinoa
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Gluten-free multi-purpose flour mix yellow bag
B NOVA 1
Protein Made Simple Caramel Toffee
Vega
NOVA 4
Coconut Water
Nature's Delite
B NOVA 1
steamed jasmine rice
grain trust
B NOVA 1
Gluten-free flour mix
B NOVA 1
steamed brown rice
grain trust
B NOVA 1
Organic Thai Jasmine Medley With Red, Black & White Jasmine Rices
Padma's Easy Exotic
B NOVA 1
Nature's delite, coconut water
Nature's Delite
C NOVA 1
Véga légumes verts tropicaux du paradis
Véga
NOVA 4
Flour mix
B NOVA 1
Multi-purpose Flour Mix
B NOVA 1
Nature's delite, coconut water
Nature's Delite
C NOVA 1