Barcode: 0838869018016
steamed brown rice
by grain trust
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 1
Labels
no gluten
organic
vegetarian
no gmos
usda organic
vegan
non gmo project
Categories
Available in
united states, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 141.0 kcal |
| Fat | 1.1 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 30.3 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 2.1 g |
| Proteins | 3.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Cooked organic brown rice (water and rice)
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Porridge Hafermahlzeit Früchte mit Waldviertler Hafer
zurück zum Ursprung
C NOVA 1
Bagel Sesame
Regent's Park
C NOVA 4
Co Yo Organic Coconut Yogurt
Co Yo
C NOVA 3
Ribbelchips paprika
Albert Heijn
D NOVA 4
Confiture myrtilles
Leader Price
E NOVA 4
Kiwi vert
Zespri
A NOVA 1
White Basmati Rice
Lundberg Family Farms
B NOVA 1
Fusilli
Della nonna
E
Jumbo Biscuits
Weis
E NOVA 4
Kiwi vert
Zespri
A NOVA 1
Soupe de légumes verts
La Cocotte Gourmande
B NOVA 3
Confiture extra framboise massif central
D NOVA 4