Barcode: 0041331050869
Enriched fine yellow corn meal
by Goya
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 1
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 364.0 kcal |
| Fat | 1.5 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 81.8 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 3.0 g |
| Proteins | 6.1 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Yellow corn meal enriched with niacin, iron (ferric orthophosphate), thiamine (thiamine mononitrate), riboflavin and folic acid.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Laitue Artisan (verte Et Rouge)
Tanimura Et Antle
A
Hot lime pickle
Sainsburys, By sainsbury's
E NOVA 3
New england giant premium bread
C NOVA 4
Romaine hearts
A NOVA 1
slimsters squares
irish pride
A NOVA 4
Canadian White Premium Bread
D NOVA 4
Sweet and Creamy Almondmilk Creamer
Danone
E NOVA 4
Brunch banana walnut bread
E NOVA 4
Canadian honey wheat premium bread
D NOVA 4
Split top wheat premium bread
C NOVA 4
New england 8 frankfurt rolls
C NOVA 4
Sweet Mango Chutney
Sainsburys
E NOVA 3