Barcode: 0013400022862
Enriched parboiled long grain rice
by Adolphus
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 1
Labels
no gmos
non gmo project
Categories
Available in
united states, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 340.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 78.7 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 2.1 g |
| Proteins | 6.4 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Enriched parboiled long grain rice [rice, niacin, iron (ferric orthophosphate), thiamin (thiamin mononitrate), folic acid].
Recipes with Similar Ingredients
Marinated Tofu Salad
11 ingredients
Black-Eyed Bean Salad
10 ingredients
Shrimp And Eggplant Casserole
9 ingredients
Yams And Apples
8 ingredients
Olive Souffle Casserole
8 ingredients
Squash Casserole
9 ingredients
Carrots And Apples
8 ingredients
Cream Of Broccoli Soup
7 ingredients
Mother'S Beef And Potato Casserole
5 ingredients
Castillian Sauteed Broccoli With Olives
6 ingredients
Brunswick Stew
13 ingredients
Chicken Divan
5 ingredients
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Dakota's pride
Dakota's pride
A NOVA 4
Southern style bbq grill style beans, southern style bbq
B NOVA 4
Organic baby spinach
A NOVA 1
Blackeye peas
B
Pineapple tidbits in 100% juice, pineapple tidbits
A NOVA 1
Sweet harvest mandarin oranges whole segments in light syrup
B NOVA 1
Tropical fruit in 100% fruit juice, tropical fruit
C NOVA 1
Cheese & garlic croutons, cheese & garlic
D NOVA 4
Classic caesar croutons
E NOVA 4
Italian seasoned croutons
D NOVA 4
Dakota's pride cannellini beans
Dakota's pride
A NOVA 4
Au gratin 100% real idaho and cheddar cheese sauce sliced potatoes, cheddar cheese
E NOVA 4