Barcode: 0073402229409
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 298.0 kcal |
| Fat | 4.4 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 57.9 g |
| of which sugars | 5.3 g |
| Fiber | 1.8 g |
| Proteins | 10.5 g |
| Salt | 1.6 g |
Ingredients
Wheat flour (enriched with barley malt, niacin, iron, thiamine mononitrate, riboflavin, folic acid), water, yeast, sugar. contains 2% or less of each of the following: soybean, cottonseed and/or canola oil, salt, soy flour, dough conditioners (mono-diglycerides, datem), dextrose, corn flour, soy lecithin, calcium sulfate, cultured wheat flour, spices, flavor, cornmeal, diced onion.
Additives
e322
e322i
e472e
e516
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Bearly processed granola blue beary flax, blue beary
Bear Naked
C NOVA 4
Organic Instant Oatmeal
Nash Finch Company
D NOVA 4
Organic Edamame
Madame Edamame
A NOVA 1
Fruit and nutty goodie bag
D NOVA 4
Organic Garlic Granules
Nash Finch Company
A NOVA 1
Spaghetti
A NOVA 1
Vanilla Granola
Bear
C NOVA 4
Almond crisp 100% natural energy cereal, almond crisp
C NOVA 4
Elbows codos pasta
A NOVA 1
Bear Naked Cereal All Natural Granola Fruit & Nut 48oz
C NOVA 4
Organic Chili Powder
Nash Brothers Trading Company
D NOVA 3
Bear Naked Cereal Chocolate Granola 12oz
Bear Naked
C NOVA 4