Barcode: 0041497436118
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 2.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 0.4 g |
| of which sugars | 0.4 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Carbonated water, kiwi juice concentrate, natural flavor, citric acid, potassium benzoate and potassium sorbate (preservatives), sucralose, gum acacia, green tea, ester gum, calcium disodium edta (to protect flavor), niacinamide (niacin), d-calcium pantothenate (pantothenic acid), yellow 5, pyridoxine hydrochloride (vitamin b6), blue 1, biotin, cholecalciferol (vitamin d3), cyanocobalamin (vitamin b12).
Additives
e102
e133
e202
e212
e330
e385
e414
e445
e955
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Anthrap raw almond
Anthrap
D NOVA 1
fresh oat drink barista style
Brose
C
Tacoma boys, dried shiitake mushrooms
Tacoma Boys, The Nutmeg Spice Co. Ltd.
NOVA 1
Cerneaux de NOIX
Grand Frais
A NOVA 1
High Grade Tumeric Blend
NOVA 4
Tahini with Cocoa
E NOVA 4
Tacoma boys, sliced dried champignon mushrooms
Tacoma Boys, The Nutmeg Spice Co. Ltd.
Tahini
Grecious
D NOVA 1
Tacoma boys, sliced dried porcini mushrooms
Tacoma Boys, The Nutmeg Spice Co. Ltd.
NOVA 1
Tacoma boys, dried slices stir-fry blend mushrooms
Tacoma Boys, The Nutmeg Spice Co. Ltd.
Fresh Oat Drink
Brose
C NOVA 4
Olive Oil Hummus
Soffle’s
C NOVA 3