Barcode: 0003003408375
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 41.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 9.4 g |
| of which sugars | 5.9 g |
| Fiber | 2.4 g |
| Proteins | 1.2 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Carrots.
Recipes with Similar Ingredients
Stir-Fried Chicken & Rice
13 ingredients
Hot And Sour Soup
11 ingredients
Glazed Carrots
6 ingredients
Mu Shoo Pork
14 ingredients
Stir-Fried Chicken And Rice
13 ingredients
Red Potato Casserole
8 ingredients
Velvet Chicken With Mushrooms(Ginger Chicken)
8 ingredients
Huhn Im Burgunder(Chicken Cooked In Burgundy Wine)
14 ingredients
Vegetable Toss
11 ingredients
Zucchini Saute(Low-Fat)
5 ingredients
Vegetable Trio
6 ingredients
Dijonnaise™ Potatoes
8 ingredients
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Coconut oil
Gourmazia
D NOVA 2
Peach halves in light syrup
B NOVA 3
Sauted seasoning with vegetables pisto
A NOVA 4
Crunchy strawberry müsli
Crownfield
C NOVA 4
Marketspice, tea infused jelly, cinnamon-orange
Marketspice
D NOVA 4
Fruit cocktail in light syrups
B NOVA 4
Hummus Dip
Trader Joe's
A NOVA 3
Pasteurized juice
E NOVA 1
Seeded Folded Flatbreads
By Sainsbury's
B NOVA 4
Kosher dill pickles
Trader Joe's
D NOVA 4
Seeded Pittas
Sainsbury's
A NOVA 4
Lemon Ice Tea
NOVA 4