Barcode: 6111265800022
Fresh pulp
Categories
Available in
morocco
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 41.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 10.0 g |
| of which sugars | 9.0 g |
| Fiber | 0.1 g |
| Proteins | 0.1 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
eau, concentré de jus d'orange, pulpe d'orange, sucre, acidifiant: acide citrique, épaississants: gomme xanthane et pectine, conservateur: E211, vitamine C, arôme naturel, colorant
Additives
e211
e330
e415
e440
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
mirinda 0.33
Mirinda
D NOVA 4
Cola+Orange
K-Classic
E NOVA 4
Frosted Lemonade Clear Protein Soda
Clean Simple Eats
B NOVA 4
Lemon Zinger Herbal Tea
Celestial Seasonings,The Hain Celestial Group Inc.
NOVA 1 Eco-Score A
Creamy Root Beer
Deviant
C NOVA 4
COCONUT MILK
Aroy-D, aroy
E NOVA 1 Eco-Score B
Cola
Netto MD, StarDrink, Star Drink / Netto
E NOVA 4
Blood Orange
Powerade
C
Zitrone-Limette
Sprite
E NOVA 4
Mandel Drink Natur
Alnatura
B NOVA 3
Apple orange and carrot
Φάρμα Κουκάκη
C NOVA 1 Eco-Score D
Zitronen-Limetten Geschmack
kaufland, K-Classic
E NOVA 4