Barcode: 0056210259981
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 165.0 kcal |
| Fat | 7.1 g |
| of which saturated | 0.6 g |
| Carbohydrates | 24.7 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 2.4 g |
| Proteins | 2.4 g |
| Salt | 1.3 g |
Ingredients
potatoes, vegetable oil (soybean and/or canola oil), wheat flour, modified corn starch, rice flour, yellow corn meal, salt, baking powder, malted barley flour, guar gum, sodium acid pyrophosphate, dextrose. contains: wheat, barley ingrédients : pommes de terre, huile végétale (huile de soya et/ou canola), farine de blé, amidon de maïs modifié, farine de riz, semoule de maïs jaune, sel, poudre à pâte, farine d'orge malté, gomme de guar, pyrophosphate acide de sodium, dextrose. contient : blé, orgeg
Allergens
gluten
soybeans
Additives
e412
e450
e450i
Related Products in Chips And Fries
Curly Fries
La Finesse, Speise Zeit
C NOVA 4
Bio Pommes Frites
kaufland
B NOVA 4
Homestyle Chips - Straight Cut
Aldi
B NOVA 4
French fries
Four Seasons Gourmet Foods
C NOVA 4
Steakhouse Pommes
Speisezeit, TK
A NOVA 3
Pommes
Eismann
B NOVA 3
Замразени картофи
K Classic
B NOVA 3
straight cut fry chips
four seasons
A NOVA 3
salt & pepper grill fries
four seasons aldi
C NOVA 4
Wellenschnitt-Pommes
Speisezeit
C NOVA 1
Seasoned Fries
Aldi, Season's Choice
NOVA 4
FRYTKI KARBOWANE
Harvest Basket
NOVA 1