Barcode: 3560070856480
Frites au four
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 4
Labels
organic
eu organic
non eu agriculture
be bio 02
eu agriculture
eu non eu agriculture
nl bio 01
ab agriculture biologique
Available in
belgium, france, spain
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 145.0 kcal |
| Fat | 4.5 g |
| of which saturated | 0.5 g |
| Carbohydrates | 22.0 g |
| of which sugars | 0.1 g |
| Fiber | 2.4 g |
| Proteins | 2.8 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
organic potatoes, organic sunflower oil, organic dextrose,
Related Products in Chips And Fries
French Fries
Sainsbury's, By Sainsbury's
A NOVA 4
Frites Moyenne
McDonald's
C NOVA 1
Röstinchen
Natural cool
C
Pita Chips Sea Salt
Cedar Valley Selections
E
Haldirams Aloo Bhujia
Haldiram
E NOVA 4
pommes frites
M-Budget
B NOVA 1
Frite moyenne
Quick
C NOVA 1
Kleine Pommes
Mcdonald's
C
Cholula Hot Sauce Tortilla Chips
Xochitl
D NOVA 4
Pommes
Mc Cain
B NOVA 4
Tortilla Style Protein Chips Chili Lime Flavor
Quest
E NOVA 4
Deluxe Potatoes Moyenne
McDonald's
C NOVA 4