Barcode: 3560071176655
Frites four ou friteuse
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 4
Labels
organic
eu organic
made in france
potatoes from france
ab agriculture biologique
Available in
france, italy
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 141.0 kcal |
| Fat | 4.0 g |
| of which saturated | 0.6 g |
| Carbohydrates | 24.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 2.2 g |
| Proteins | 1.6 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Pommes de terre bio 94%, huile de tournesol bio 6%, dextrose bio.
Related Products in Chips And Fries
Pita Chips Sea Salt
Cedar Valley Selections
E
Deluxe Potatoes Moyenne
McDonald's
C NOVA 4
Haldirams Aloo Bhujia
Haldiram
E NOVA 4
pommes frites
M-Budget
B NOVA 1
Frite moyenne
Quick
C NOVA 1
Cholula Hot Sauce Tortilla Chips
Xochitl
D NOVA 4
Kleine Pommes
Mcdonald's
C
Röstinchen
Natural cool
C
Pommes
Mc Cain
B NOVA 4
Tortilla Style Protein Chips Chili Lime Flavor
Quest
E NOVA 4
Frites Moyenne
McDonald's
C NOVA 1
French Fries
Sainsbury's, By Sainsbury's
A NOVA 4