Barcode: 8710438065367
Frites Tradisticks
by McCain
Processing
NOVA 3
Labels
no gluten
vegetarian
vegan
potatoes from france
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 70.0 kcal |
| Fat | 0.2 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 14.5 g |
| of which sugars | 1.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 1.5 g |
| Salt | — |
Ingredients
Pomme de terre, sucre
Related Products in Chips And Fries
Frytki
Harvest Basket
A NOVA 3
Skin on crispy fries
Harvest basket
C NOVA 4
Jumbo fries
Harvest Baslet
C NOVA 4
Rustiques - Frites avec peau
HARVEST BASKET
B NOVA 3
FRYTKI KARBOWANE
Harvest Basket
NOVA 1
Bio frites
Harvest Basket
A NOVA 4
Frites classiques
Lidl
A NOVA 3
Garten Pommes Frites
Demeter
A NOVA 3
Backofen Super Feine Pommes
Harvest Basket
A NOVA 4
Knusper Pommes Wellenschnitt
Ökoland
A NOVA 4
Express Frites
C
Pommes
Eismann
B NOVA 3