Barcode: 4056489224433
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 147.0 kcal |
| Fat | 4.0 g |
| of which saturated | 0.5 g |
| Carbohydrates | 24.0 g |
| of which sugars | 1.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 2.6 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
96% potatoes, 4% sunflower oil,,
Related Products in Chips And Fries
Pommes Noisettes
Casino
C NOVA 4
Frites spécial friteuse
Casino
B NOVA 4
Pommes Dauphines
Casino
C NOVA 4
Frites bistrot
Délices
B NOVA 3
Frites steackhouse spécial four
Casino
B NOVA 4
Frites rustiques au four
Casino
B NOVA 4
Special potatoes
Casino
C NOVA 4
Frites belges spécial friteuse
Casino
B NOVA 4
Frites bio
Casino, Casino Bio
B NOVA 4
Frites spécial friteuse
Casino
B NOVA 4
Pommes noisettes
Casino
C NOVA 4
Frites Bio
Casino, Casino Bio
B NOVA 4