Barcode: 3222476921543
Fromage rond de Brebis
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Labels
organic
eu organic
fr bio 01
ab agriculture biologique
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 293.0 kcal |
| Fat | 25.0 g |
| of which saturated | 18.0 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 17.0 g |
| Salt | 1.4 g |
Ingredients
Lait de brebis pasteurisé* - sel - ferments lactiques et d'affinage (contient lait) - coagulant microbien. * Ingrédient issu de l'agriculture biologique.
Allergens
milk
Related Products in Dairies
Сыр фасованный «Пармезан»
Laime
NOVA 3
Roomkaas
Jumbo
E NOVA 4
RICOTTA
D NOVA 4
Roomkaas 45+
Jumbo
E NOVA 4
kräftig-würzig
Appenzeller
C NOVA 3
Сыр фасованный Пармезан
Laime
Queso rallado
Cocina nobile
E NOVA 3
Rookkaas
Jumbo
E NOVA 4
Holl. Edamer mild
Sales & Service
D NOVA 3
Proteïne Kwark Framboos
Milsani
A NOVA 4
Queso De Oveja Curado Con Ajo Negro
Hacendado
D NOVA 3
Chilikäse
BIO macht glücklich
D NOVA 3