Barcode: 0016229904760
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 217.0 kcal |
| Fat | 6.4 g |
| of which saturated | 1.6 g |
| Carbohydrates | 34.0 g |
| of which sugars | 16.0 g |
| Fiber | 2.3 g |
| Proteins | 4.8 g |
| Salt | 0.5 g |
Ingredients
LAIT DE NOIX DE COCO, PATE (FARINE DE BLE TENDRE, EAU, HUILE DE SON DE RIZ, SEL, EMULSIFIANT (LECITHINE DE SOJA)), BANANE 25%, SUCRE, FARINE DE BLE TENDRE, SESAME, EPAISSISSANT (E412).
Additives
e322
e322i
e412
Recipes with Similar Ingredients
Related Products
Gressins salés
Ferro
E NOVA 3
Senses tropical mix - Chewing-gum
Trident
NOVA 4
Γιαούρτι Στραγγιστό 2%
KOLIOS
A NOVA 4
pepsi
Pepsi
E NOVA 4
Waffelröllchen mit Vanille Cremefüllung
FERRÓ
E NOVA 4
Kolios yogurt greco
Kolios
C NOVA 4
Authentic GREEK Yogurt
Kolios
C NOVA 4
Choco & Orange Cereal Bar
TrueBites
NOVA 4
KARELIA LIGHTS
KARELIA
chocolat
Astir
E NOVA 4