Barcode: 0021788708216
Fruit Bites
by BEAR
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
no gmos
no added sugar
non gmo project
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 250.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 70.0 g |
| of which sugars | 45.0 g |
| Fiber | 10.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Apples, Pears, Strawberries, Blackcurrants, Blueberries, Black carrot Juice (color)
Related Products in Fruit Snack
Real Strawberry Fruit Bars
Slice
E NOVA 4
Organics Fruit Strips
Apple & Eve
C NOVA 4
Fruit 'n Yogurt Snacks Blueberry-Acai
Welch's
E NOVA 4
Berries 'N Cherries Fruit Snacks
Welch's
D NOVA 4
Moana Fruit Flavored Snacks
Betty Crocker
D NOVA 4
Juicefuls Fusions 2 in 1 Juicy Fun!
Welch's
D NOVA 4
Berries ‘N cherries fruit snack
Welch's
D NOVA 4
Collations aux Fruits
Welch's
D NOVA 4
Fruit & Vegetable Strips
H-E-B
D NOVA 4
Organic Fruit Flavored Snacks
Annie's
E NOVA 4
Jamba Fruit Flavored Snacks
Jamba
E NOVA 4
Smoothie Melts Banana, Mango & Passion Fruit
Simple Truth Organic
D NOVA 1