Barcode: 0007078413018
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 49.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 12.3 g |
| of which sugars | 9.0 g |
| Fiber | 1.6 g |
| Proteins | 0.8 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Diced peaches, diced pears, water, grapes, peach pulp and juice, pineapple sectors, pear juice concentrate, halved cherries artificially colored red with carmine, ascorbic acid (vitamin c) to protect color, citric acid.
Additives
e330
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
New england 8 frankfurt rolls
C NOVA 4
Laitue Artisan (verte Et Rouge)
Tanimura Et Antle
A
New england giant premium bread
C NOVA 4
Sweet and Creamy Almondmilk Creamer
Danone
E NOVA 4
Split top wheat premium bread
C NOVA 4
Brunch banana walnut bread
E NOVA 4
Canadian honey wheat premium bread
D NOVA 4
Canadian White Premium Bread
D NOVA 4
slimsters squares
irish pride
A NOVA 4
Hot lime pickle
Sainsburys, By sainsbury's
E NOVA 3
Sweet Mango Chutney
Sainsburys
E NOVA 3
Romaine hearts
A NOVA 1