Barcode: 0078700014917
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 250.0 kcal |
| Fat | 3.6 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 50.0 g |
| of which sugars | 3.6 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 7.1 g |
| Salt | 1.2 g |
Ingredients
Enriched wheat flour [flour, malted barley flour, reduced iron, niacin, thiamin mononitrate (vitamin b1), riboflavin (vitamin b2), folic acid], water, sugar, yeast, soybean oil, salt, wheat gluten, preservatives (calcium propionate, sorbic acid), monoglycerides, datem, monocalcium phosphate, calcium sulfate, soy lecithin, citric acid, grain vinegar, potassium iodate.
Additives
e200
e282
e322
e322i
e330
e341
e341i
e472e
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Konfitüre Erdbeere
Bonne Maman
D NOVA 4
Bonne Maman -passiert- Erdbeere
Bonne Maman
D NOVA 4
Hazelnootpasta veel hazelnoten
Bonne Maman
D NOVA 4
Passiert Aprikose
Bonne Maman
B NOVA 4
Postre de manzana y pera
Andros
B NOVA 3
Pfirsich
Bonne maman, Bonne maman weniger Zucker
D NOVA 4
Kersen confiture met kruiden
Bonne Maman
D NOVA 4
Haselnuss-Aufstrich
Bonne Maman
E NOVA 4
Confiture Cerise Intense
Bonne Maman
D NOVA 4
Confiture de fraises et framboises
Bonne Maman
D NOVA 4
Heidelbeere
Bonne Maman
D NOVA 4
Compotée et chantilly fraise🍓
Bonne Maman
C NOVA 4