Barcode: 7610849680115
Ginger Green Tea
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 3
Labels
vegetarian
fair trade
organic
fairtrade international
vegan
european vegetarian union
european vegetarian union vegan
max havelaar
Categories
Available in
france, switzerland
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 24.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 6.0 g |
| of which sugars | 6.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
eau, sucre de canne brut (Paraguay), jus de citron 0.6% (Italie), thé vert (Sri Lanka), gingembre (Inde), cardamome (Indie), fenouil (Egypte), amla (Indien), gousse de vanille (Indien)
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Capsule caffè
Gimoka, Matt
D NOVA 4
High Protein Shake Caramel Macchiato
Dr. Oetker, Cameo
B NOVA 4
High Protein cream Choco
Dr. Oetker, Cameo
C NOVA 4
Effervescente Tortoroglio
miele ape regina
NOVA 4
Succo pompelmo da concentrato
Selec
D
Succo 100% ananas
Selex, la doria
C NOVA 1
Coffee-Drink High-Protein - Moccacino
Cameo
D NOVA 4
Bevanda a base di soia barista
Selex
B NOVA 3
Bevanda a base di soia
B NOVA 3
Inka Cola
Coca-Cola
E NOVA 4
Ciobar Classico
cameo
E NOVA 4
kefir di capra
Girau
C NOVA 1