Barcode: 5010134916431
Ginger Joe
by Stone's
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
carbon compensated product
carbon trust
carbon trust carbon neutral
carbon trust reducing co2
green dot
Categories
Available in
sweden
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 58.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 14.0 g |
| of which sugars | 14.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Kolsyrat vatten, socker, syra (E330), smakämnen, ingefärsextrakt, färgämne (E150d)(sulfiter), konserveringsmedel (E202, E211, E242), skumbildande medel.
Allergens
sulphur dioxide and sulphites
Additives
e150d
e202
e211
e242
e330
Related Products in Beverages
Mocha Nitro Cold Brew Coffee with Oatmilk
Simple Truth Organic
NOVA 4
Kombucha raspberry lemon ginger
Simple Truth Organic
C NOVA 4
Mexican Style Hot Cocoa
NOVA 4
Alkaline water pH 9.5
B
Flavored Water Pineapple
Simple Truth
B NOVA 4
Almondmilk Chocolate
Simple Truth
D NOVA 4
Seltzer water with a hint of root beer flavor
B NOVA 4
Fizz & co seltzers, seltzer water with a hint of cola flavor, cola
B NOVA 4
Apple cider 100% juice from concentrate, apple cider
E NOVA 1
Mocha Cold Brew with Almondmilk
Simple Truth Organic
C NOVA 4
Seltzer water
B NOVA 4
Fruit n € punchy flavored water beverage
Simple Truth
B NOVA 4