Barcode: 5060587580161
Ginger kombocha
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
low or no sugar
no sugar
Categories
Available in
united kingdom
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 6.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 0.6 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
KOMBUCHA (FILTERED WATER, SENCHA GREEN TEA, RAW CANE SUGAR*, LIVE KOMBUCHA CULTURES), BOTANICAL EXTRACTS (GINGER ROOT, PEPPER, TURMERIC), NATURAL FLAVOURING, SWEETENER: STEVIOL GLYCOSIDES FROM STEVIA, B VITAMINS (NIACIN, B6, BIOTIN, B12)
Additives
e960a
Related Products in Beverages
Bebida láctea al cacao proteína plus
Carrefour
E NOVA 4
Kefir Liquido Natural
Carrefour BIO, Carrefour
B NOVA 3
Vino do rioja el hayedo blanco
el hayedo
NOVA 3
Vino do rias baixas tres reinos blanco albariño
Tres reinos
NOVA 3
Kéfir oveja natural desnatado
Carrefour BIO, Carrefour
B NOVA 3
Kéfir Arándanos
Carrefour
E NOVA 4
Agua naranja zero
Carrefour
C NOVA 4
Kéfir cabra natural desnatado
Carrefour BIO, Carrefour
B NOVA 3
Kéfir oveja natural
Carrefour BIO, Carrefour
D NOVA 3
Kéfir vaca natural desnatado
Carrefour BIO, Carrefour
B NOVA 3
Vino do rias baixas viña espolón blanco albariño
Viña espolón
NOVA 3
Agua limón zero
Carrefour
C NOVA 4