Barcode: 0628347700010
Ginger Kombucha
by True Büch
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 3
Labels
no gluten
unpasteurized
Available in
canada
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 12.7 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 3.7 g |
| of which sugars | 3.1 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Raw kombucha (filtered water, cane sugar, green tea, black tea, bacterial and yeast culture), Ginger.
Related Products in Beverages
amber ale
pivovara slavonica
NOVA 3
Sky Cola Zero 0,5L
Sarajevski kiseljak
B NOVA 4
sky cola
Coca-Cola
D NOVA 4
vukovarsko
kpivovari
NOVA 4
Drinking Water
Tata Copper+
B NOVA 1
Plantaze Montenegrin Vranac 2010
Plantaže
Packaged Drinking Water
Schweppes
B NOVA 1
Pulco citron
Pulco
C NOVA 1
Indian pale ale
pivovara slavonica
NOVA 3
Moja Kravica
Imlek
B
Pipi
pipi
E NOVA 4
American Pale Ale
pivovara slavonica
NOVA 3