Barcode: 5700002026910
Grapefruit with ginger
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
no artificial flavors
Categories
Available in
netherlands
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 334.0 kcal |
| Fat | 0.2 g |
| of which saturated | 0.2 g |
| Carbohydrates | 83.0 g |
| of which sugars | 43.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Glukose - fruktosesirup, sukker, vand, majsstivelse, surhedsregulerende middel (æblesyre, natriumcitrater), naturlig aroma, flormelis, farve (carthamus), kokosolie, ingefærpulver, syre (citronsyre), overfladebehandlingsmiddel/ ytbehandlingsmedel (carnaubavoks).
Additives
e296
e330
e331
e903
Related Products in Snacks
Applesauce
C NOVA 4
Classic ice cream cones
C NOVA 4
Toaster pastries
E NOVA 4
Toaster pastries
E NOVA 4
Sugar cones
D NOVA 4
Fruit & Grain Cereal Bars
Hannaford
C NOVA 4
Toaster pastries
E NOVA 4
Toaster pastries
E NOVA 4
Rice Cakes
C NOVA 4
Rice Cakes
D NOVA 4
Ice creams cones
A NOVA 4
Toaster pastries
D NOVA 4