Barcode: 0055789011815
Grapefruits
by M'Lord
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 3
Labels
kosher
star k kosher
Categories
Available in
canada
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 49.3 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 12.0 g |
| of which sugars | 11.3 g |
| Fiber | 0.7 g |
| Proteins | 0.4 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Grapefruit, Water, Sugar, Citric acid.
Additives
e330
Recipes with Similar Ingredients
Grapefruit Pie
7 ingredients
Baked Grapefruit With Raisins And Nuts
4 ingredients
Grapefruit Pie
7 ingredients
Molded Orange Salad
4 ingredients
Pineapple Grapefruit Salad
7 ingredients
Baked Grapefruit
4 ingredients
Sherbet In The Half Shell
7 ingredients
The Digestive Cocktail
3 ingredients
Fruit Salad Bowl
7 ingredients
Ambrosia
5 ingredients
Broiled Grapefruit Delight
3 ingredients
Hot Grapefruit Salad
7 ingredients
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Spaghetti z pomidorami i mozzarellą
Hipp
NOVA 3
Vegetable tempura fries
Itsu
C NOVA 4
Chicken Flavour Instant Noodles
Hearty Food Co.
NOVA 4
Hafermilch
Schärdinger
C NOVA 4
Instant-Nudeln Chicken
Asia Green Garden
NOVA 4
High Protein Granola
Lizi's
C NOVA 4
Smoojo
Schärdinger
E
Schärdinger Hafer&Milch
Schärdinger
C NOVA 1
hummus Natur
Menken Salades &Sauzen
C NOVA 3
Organic White Miso - Light Soybean paste
MISO Tasty
E NOVA 3
Muesli Chocolat
Bon et Bio
C NOVA 4
Banana cocoa
hipp
A