Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 467.0 kcal |
| Fat | 50.0 g |
| of which saturated | 3.3 g |
| Carbohydrates | 3.3 g |
| of which sugars | 3.3 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 1.6 g |
Ingredients
canola oil, water, distilled vinegar, garlic, sugar, egg yolks, basil, prepared mustard, distilled vinegar, mustard seed, water, salt, white wine, citric acid, turmeric, tartaric acid, spices, salt, aged cayenne peppers, cayenne pepper, salt, distilled vinegar, citric acid, concentrated lemon juice, cured anchovies, disodium EDTA, garlic powder, Greek style yogurt powder, milk protein concentrate, skim milk powder, lactic acid, citric acid, bacterial cultures, guar gum, onion powder, potassium sorbate, sodium alginate, soybeans, spices, spinach juice extract, tarragon, wheat, xanthan gum
Additives
Recipes with Similar Ingredients
6 Layer Mexican Dip
8 ingredients
Cauliflower And Broccoli Salad
5 ingredients
Broccoli-Cauliflower Salad
7 ingredients
Dill Carrots
8 ingredients
Dried Beef Dip
6 ingredients
Broccoli And Cauliflower Salad
3 ingredients
Vegetable Dip
3 ingredients
Avocado Seafood Salad
8 ingredients
Apricot Chicken
4 ingredients
Java Salad
11 ingredients
Green Goddess Grilled Cheese Sandwich
7 ingredients
Green Goddess Sandwiches
24 ingredients
Related Products
Nut & fruit mix classic
Alesto, Lidl
Cup Noodles Chicken Flavor
Nissin
Studentenfutter - Classic
Aldi, Farmer naturals, Märsch
Pinienkerne
rewe beste wahl
Penne Rigate
Panzani
Pinienkerne
ja!
Vollrohr Zucker
DmBio
White bread
no name
Saucisses de Toulouse aux Lentilles cuisinées
Raynal et Roquelaure
Pesto pasta style
Aldi